Tarptautinis Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkursas

Apie konkursą

Nechama Lifšicaitė (1927 – 2017) – visame pasaulyje žinoma jidiš dainininkė, kuri  dar yra vadinama žydų lakštingala. Jos profesionali vokalistės karjera prasidėjo Lietuvoje, o vėliau gastroliuodama ji išgarsėjo visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje ir kitose pasaulio šalyse. 

Sąlygos ir taisyklės

Konkurso tikslai

Lavinti jaunosios kartos kūrybiškumą ir meninius gebėjimus, sudaryti sąlygas talentingiems menininkams iš įvairių regionų ir šalių pristatyti savo kūrybą platesniam klausytojų ratui, populiarinti žydų vokalinę muziką, atrasti talentingiausius jaunus žydų vokalinės muzikos autorius ir atlikėjus, plėsti kūrybinį bendradarbiavimą su kolegomis iš įvairių regionų ir šalių.

Konkurso programa

Tarptautinis Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkursas vyks 2021 m. rugsėjo 26 – 27 dienomis Vilniuje

Rugsėjo 26 d. konkursas
– A grupės konkursas – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje, J.I. Kraševskio g. 5, Vilnius
– B ir C grupės konkursas – Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės Jašos Heifetzo salėje, Pylimo g. 4, Vilnius

Rugsėjo 27  d. konkurso uždarymas ir laureatų koncertas
– Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, Naugarduko g. 10, Vilnius.

Repeticijų tvarkaraštis bus paskelbtas prieš konkursą. 

Dalyviai

Konkurse dalyvauti gali visų šalių dainininkai – solistai nuo 7 iki 20 metų amžiaus.
Dalyviai skirstomi į 3 amžiaus grupes:
– A grupė 7-10 metų;
– B grupė 11-15 metų;
– C grupė 16-20 metų.

Repertuaras

A ir B grupių dalyviai atlieka 2 dainas:
– pirmoji – žydų kompozitoriaus daina arba žydų daina;
– antroji – reprezentuojanti dalyvio šalį (jeigu atlikėjo pateikta programa neatitiks konkurso sąlygų, jam bus minusuojamas vienas balas).
Abiejų dainų bendra trukmė ne daugiau kaip: A grupėje 8 minutės, o B grupėje – 10 minučių.

A Grupės dalyvių patogumui (užsiregistravusiems dalyviams) galime atsiųsti lietuvių kompozitorių dainų natas.

C grupės dalyviai atlieka 3 dainas:

– pirmoji–žydų kompozitoriaus daina arba žydų daina;
– antroji – reprezentuojanti dalyvio šalį (jeigu atlikėjo pateikta programa neatitiks konkurso sąlygų, jam bus minusuojamas vienas balas);
– trečioji – laisvo pasirinkimo kūrinys.
Visų 3 dainų bendra trukmė ne daugiau kaip 15 minučių.

Dalyviai gali rasti žydų dainas konkurso internetiniame puslapyje čia arba pasinaudoti kitais šaltiniais.
Konkurso programos klausimais galima kreiptis telefonu +37060214412 arba el.paštu
btraubas@gmail.comų

Kalba

Dalyviai gali atlikti dainas bet kuria kalba.
Už dainos atlikimą jidiš kalba komisija skiria papildomus 5 balus.

Dainų atlikimas

Konkurse turi skambėti akustinė muzika, t.y. kūrinius konkurso dalyviai turi atlikti „gyvai“, be garso stiprinimo ir be elektroninių muzikos instrumentų. Solistams gali akompanuoti vienas akustinis muzikos instrumentas: fortepijonas, gitara, akordeonas ar kt.
Viena daina gali būti atliekama a cappella – be pritarimo.
Solistas gali atvykti su savo  koncertmeisteriu arba prašyti organizatorių jį paskirti. Organizacinis komitetas neatlygintinai gali paskirti koncertmeisterį vienai repeticijai ir dalyvavimui konkurse. Papildoma repeticija yra mokama – 25 €.

Dalyviai patys pasirenka kūrinių atlikimo tvarką.
Konkurso dalyvių pasirodymas kiekvienoje amžiaus grupėje nustatomas abėcėlės tvarka.
Komisija turi teisę pakeisti pasirodymų eilės tvarką.
Siekiant gauti geresnę įrašo kokybę transliacijai internetu, įrašams bus naudojami mikrofonai.

Laureatų koncertas bus transliuojamas internetu YouTube ir Facebook platformose.

Registracija

Registracijos formą galima užpildyti internetu arba atsisiųsti iš čia.
Dalyviai, atvykę į konkursą, turi pasirašyti dalyvavimo konkurse Registracijos formą ir pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

A ir B grupės dalyvio registracijos formą turi pasirašyti taip pat ir vienas iš dalyvio tėvų arba globėjų. Pasirašyti galima iki konkurso pradžios.
Registracijos mokestis yra 30 eurų A ir B grupės dalyviams ir 50 eurų C grupės dalyviams.
Neatvykusiems į konkursą mokestis negrąžinamas.
Paraiškos priimamos iki 2021.08.01.

Gavęs paraiškas organizacinis komitetas dviejų savaičių bėgyje praneš kiekvienam konkurso dalyviui apie jo registraciją į konkursą.

Vertinimo komisija

Komisija sudaryta iš klasikinės, žydų bei populiariosios muzikos specialistų. 

Komisijos sudėtis:

Pirmininkas Vladimiras Prudnikovas,  operos solistas, muzikos pedagogas, profesorius.

Vladimiras Prudnikovas yra pagrindinis operos ir didelių koncertinių formų kūrinių boso partijų atlikėjas Lietuvoje. Tarptautinį pripažinimą dainininkas pelnė atlikęs Boriso vaidmenį M.Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“, kuri skambėjo Sankt Peterburgo operos teatro, Niujorko City Opera, Paryžiaus Theatre des Champs Elysees scenose, Japonijoje bei Italijoje.
„Vladimiro Prudnikovo sukurtas Boriso vaidmuo be abejonės prilygsta legendiniam Petrovo, Christoffo, Ghiaurovo bosų trjetui…” rašė Nouvelle Republique 1991 metais.
Operos scenoje sukūrė 45 vaidmenis – Borisas, Pimenas, Greminas, Pilypas, Lodoviko, Ramfis, Leporello, Zakarijus, Mefistofelis, Tyzenhauzas, Mažvydas, Kristijonas ir kt.

Daugiau čia

Rolandas Aidukas, choro dirigentas, pedagogas.

Rolandas Aidukas – choro dirigentas, pedagogas, mokytojas ekspertas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Lietuvos mokslininkų sąjungos narys. 1984-1991 studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) choro dirigavimą prof.
Antano Jozėno klasėje. 1991-1992 Lietuvos muzikos akademijoje (dabar LMTA) baigė meno aspirantūrą (vadovas prof. dr. Rimtautas Karolis Kašponis). Nuo 1991 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėsto Choro dirigavimo ir Pedagogikos katedrose.
Nuo 1997 m. Lietuvos muzikos ir meno mokyklų tarptautinių mokslinių praktinių konferencijų, konkursų, festivalių organizatorius ir koordinatorius, renginių informacinių ir konferencijų pranešimų leidinių sudarytojas, redaktorius.

Daugiau čia

Rafailas Karpis, operos solistas.

Lietuvos operos solistas, tenoras Rafailas Karpis muzikinį kelią pradėjo berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“. 2007 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. Virgilijaus Noreikos klasė). 2003 m. dainininkas debiutavo Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) Njegušo vaidmeniu F.Leharo operetėje „Linksmoji našlė“.
2008 m. pelnė apdovanojimą „Operos švyturys – Metų operos viltis“, o 2010 m. „Operos švyturys – Metų operos antraplanių vaidmenų solistas“. Parengė virš dvidešimties operos vaidmenų: Njegušas (Linksmoji našlė), Gastonas (Traviata), Remendadas (Karmen), Don Bazilijus (Figaro vedybos), Roderigas (Otelas), Goras (Madam Baterflai) ir kt. Pajutęs ypatingą susidomėjimą žydų muzika, ypač jidiš dainomis, įvaldė platų litvakų ir kitų žydų
kompozitorių sukurtų dainų repertuarą.

Daugiau čia

Larisa Tetuev, Izraelio operos solistė, Tel Avivo muzikos akademijos profesorė.

… vienas gražiausių ir nepakartojamiausių lyrinių sopranų balsų … charizmatiškas scenos elgesys… patrauklus drugelis. Madam Butterfly, Fort Worth Opera, „Star Telegram“. Dezdemona yra kupina „balso grožio, aistringos muzikos ir jos intensyvaus dainavimo bei vaidinimo“, sopranas Larisa Tetuev yra vienas žymiausių Izraelio sopranų, „Opera News“.

Larisos Tetuev repertuare yra daugiau kaip 40 pagrindinių vaidmenų operose: Undinė, Toska, Manon Lesko, Čio Čio San operoje (Madam Baterflai), Minė (Mergelė iš vakarų), Neda (Pajacai), Leonora (Trubadūre), Margarita (Boito „Mefistofelis“), Antonia (Hofmano pasakos), Tatjana (Eugenijus Oneginas), Amelija (Kaukių baliuje), Violeta (Traviata), Rosalinda (Šikšnosparnis) ir kt.

Daugiau čia

Eva Ben Zvi (Izraelis), solistė, Bar-Ilano universiteto Muzikos katedros vokalo dėstytoja.

Eva Ben Zvi koncertuoja tarptautiniuose festivaliuose su rečitaliais, taip pat su kamerinės muzikos ansambliais, įvairiais simfoniniais orkestrais Izraelyje ir pasaulyje, įskaitant Lietuvą, Prancūziją, Šveicariją, Italiją, Ispaniją, Rusiją, Čekiją, Lenkiją. Ji koncertavo su Izraelio Rishon Le-Zion ir Jeruzalės miestų simfoniniais orkestrais, su Izraelio kameriniu, Maskvos Didžiojo teatro, Maskvos simfoniniu, Maskvos valstybiniu kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais.
Tarp jos operos vaidmenų yra Suzanne (Nozze di Figaro), Rosina (Barbiere di Siviglia), Zerlina (Don Giovanni), Norina (Don Pasquale), Gilda (Rigoletto).
1992 m. Pirmajame tarptautiniame žydų muzikos festivalyje Vilniuje Anatolijaus Šenderovo „Simeni Kahotam al Libeha“ pasaulinėje premjeroje ji atliko Shulamit partiją.

Daugiau čia

Judita Leitaitė, solistė, tarptautinių konkursų laureate, LTMA docentė.

Tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės filharmonijos solistė Judita Leitaitė yra viena aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų. Pelnyta sėkmė ją lydėjo Lenkijos, Danijos, Vilniaus, Londono festivaliuose, įspūdinguose Rusijos festivaliuose „Sankt Peterburgo rūmai“, „Svečiuose pas Larisą Georgijevą“, karaliaus rūmų šventėje „Muzika ant vandens“ Stokholme. Niuporto (JAV) festivalyje solistė buvo išrinkta „Vasaros žvaigžde“, o spauda rašė: „Lietuvos mecosoprano Juditos Leitaitės debiutas Šiaurės Amerikoje sulaukė audringų ovacijų.“
Solistė daug dėmesio skiria šiuolaikinei Lietuvos muzikai, yra daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių pirmoji atlikėja. Solistė dėsto dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

Daugiau čia

Komisijos sudėtis gali būti papildyta.

Dalyvių vertinimas

Vertindama dalyvių pasirodymą, komisija vadovaujasi šiais kriterijais:
– muzikinis, vokalinis raštingumas, grynumas, aiškumas ir profesionalumas;
– kūrybiškas atlikimas;
– sceninis įvaizdis;
– atlikimo kokybė ir meninis lygis.

A ir B amžiaus grupės dalyvių pasirodymas vertinamas pagal dvidešimties balų sistemą, už kiekvieną kūrinį skiriant nuo 1 iki 10 balų.
C amžiaus grupės dalyvių pasirodymas vertinamas pagal trisdešimties balų sistemą, už kiekvieną kūrinį skiriant nuo 1 iki 10 balų.

Papildomi balai skiriami:
– 5 balai skiriami už dainos atlikimą jidiš kalba;

– papildomai po 1 balą vienam atlikėjui kiekvienoje amžiaus grupėje gali skirti kiekvienas vertinimo komisijos narys;
– papildomai po 1 balą vienam atlikėjui kiekvienoje amžiaus grupėje gali skirti  nominacijų steigėjai;
– papildomai 1 balą vienam atlikėjui kiekvienoje amžiaus grupėje gali skirti vertinimo komisijos pirmininkas

Apdovanojimai

1-3 vietų laimėtojai apdovanojami laureatų diplomais ir piniginėmis premijomis:

A grupė

B grupė

C grupė

300 Eur – I vieta
200 Eur – II vieta
100 Eur – III vieta

400 Eur – I vieta
300 Eur – II vieta
200 Eur – III vieta

500 Eur – I vieta
400 Eur – II vieta
300 Eur – III vieta

4-6 vietų laimėtojai apdovanojami diplomais.

Mokytojams, kurių mokiniai bus apdovanoti piniginėmis premijomis, skiriama 40%  nuo laimėtos sumos.

Nominacijos
– Geriausias Jidiš dainos atlikimas – Nechamos Lifšicaitės dukters Rozos Litay prizas.
– Geriausias konkurso koncertmeisteris.

Prizai
– Lietuvos žydų (Litvakų) bendruomenės prizas.
– Rėmėjų prizai.

Vertinimo komisija turi teisę:

– Skirti tą pačią vietą keliems dalyviams. Tokiu atveju piniginis prizas dalijamas po lygiai.
– Neskirti nominacijos arba prizo.

Sprendimai

Vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.

Diplomų, prizų teikimas

Diplomai ir prizai įteikiami konkurso uždarymo ceremonijos metu arba išsiunčiami dalyviams  paštu.

Laimėtojų įsipareigojimas

Konkurso laureatai ir specialiųjų prizų laimėtojai įsipareigoja dalyvauti ceremonijoje konkurso uždarymo metu.

Apgyvendinimo ir kelionės išlaidos

Dalyviai  patys dengia savo ir lydinčiųjų kelionės bei apgyvendinimo išlaidas.
Organizatoriai gali pasiūlyti apgyvendinimą:
– Svečių namuose 1-3 kambarių butai su 2-5 lovomis. Kaina – 25 – 40 € už butą.
– Viešbutyje 3* su pusryčiais: žmogui/parai – 18 Eur triviečiame, 20 Eur – dviviečiame, 30 Eur – vienviečiame kambaryje.

Vizos

Konkurso organizacinis komitetas tarpininkauja dalyviams, kuriems reikalinga viza atvykti į Lietuvos Respubliką.
Dėl vizų prašymo kreiptis į konkurso organizatorius iki 2021 m. liepos  mėn. 31 d. el. paštu
nechama@competition.lt

Mes siūlome

Pageidaujantiems siūlome:
– Teminę ekskursiją „Lietuvos Jeruzalė“. Ekskursija gali vykti jidiš, lietuvių, rusų, hebrajų arba anglų kalba.
– Susitikimas ORT ŠOLOM ALEICHEM gimnazijoje.
– Susitikimas Lietuvos žydų bendruomenėje.
– Susitikimas Lietuvos žydų istorijos muziejuje.

Dalyvio sutikimas

Pildydami registracijos formą, dalyviai sutinka:
– kad jų asmens duomenys, tokie kaip vardas, pavardė, nuotrauka, kūrybinė biografija ir programa, gali būti viešinami internete, konkurso kataloge ir kituose viešinimo leidiniuose;
– kad, jų pasirodymas konkurse gali būti transliuojamas internetu ir/ar televizijoje.
Konkurso organizatoriai užtikrina, kad dalyvių asmens duomenys bus naudojami tik konkurso tikslams.
Informaciją apie Privatumo politiką galite rasti čia.

Organizatoriai

–  Viešoji įstaiga “Pro partners”   www.propartners.lt;
  Tarptautinio Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkurso paramos fondas.

Organizatorių teisės

Organizatoriai turi išskirtinę teisę:
– Transliuoti konkursą televizijų kanalais ir internetu ar suteikti teisę tai daryti kitiems.
– Gaminti ir platinti visų tipų konkurso audio ir video ar kitą reklaminę medžiagą.
– Panaudoti ar leisti kitiems naudoti dalyvio pateiktą reklaminę medžiagą.
– Neatlygintinai disponuoti įrašais, padarytais konkurso metu.
– Nemokėti honoraro už dalyvių pasirodymus.

Išskirtiniais atvejais, suderinus su Konkurso organizaciniu komitetu, vietoje reprezentuojančios dalyvio šalies dainos galima atlikti kitos šalies kūrinį.

Kontaktai

– Dėl bendrų konkurso klausimų – Liepa, koordinatorė +370 609 87665, info@competitions.lt
– Dėl konkurso programos klausimų – Borisas Traubas +370 602 14412, btraubas@gmail.com

Registracijos mokesčio rekvizitai

Gavėjas: Tarptautinio Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkurso paramos fondas
Adresas: Vytauto g.25, LT-08119 Vilnius
Bankas: AB SEB Bankas, Gedimino str.12, LT-01103 Vilnius;
Sąskaitos Nr. LT897044090100884848;
Mokėjimo paskirtis:  Dalyvio (vardas,  pavardė) registracijos mokestis.

Konkurso organizacinis komitetas

Borisas
Traubas

Konkurso meno vadovas

Elijus
Romanovas

Konkurso direktorius

Vladimiras
Prudnikovas

Vertinimo komisijos pirmininkas

Miša
Jakobas

Partnerių, rėmėjų koordinatorius

Aušra
Rožankevičiūtė

Koordinatorė

ReGistracijos informacija

Paraiškos dalyvauti konkurse priimamos iki 2021.09.01

nechama@competition.lt

KONKURSO ORGANIZATORIAI

VšĮ "Pro partners"

Tarptautinio Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkurso Paramos fondas

Konkurso socialinis puslapis